27 вересня Луцьк урочисто "закрив" сезон-2014 «Наукових пікніків» в Україні. Відомо, що ідея «Наукових пікніків» виникла в Польщі, яка практикує проведення таких дійств уже 18 років. Сьогодні у цьому проекті беруть участь три країни: Польща, Грузія та Україна.
Організатори заходу відкрили завісу таємничості багатьох наук. Сотні лучан побачили безліч експериментів, стали учасниками майстер-класів та дослідів. Увагу наймолодших мешканців міста привернули роботи, які обходять перешкоди, вулкани і фараонівські змії, цікаві фізичні експонати; комп’ютеризований манекен "Максим", дивовижні творчі вироби з фруктів. Поряд з науковими дослідами для дітей і дорослих були організовані творчі майстер-класи: боді-арт, оригамі, малюнки з вовни, малюнки на камінні тощо.
Освітні та наукові заклади демонстрували свої винаходи. Східноєвропейський національний університет представляв біологічний факультет, який продемонстрував, як вирощувати картоплю у пробірці. Особливою увагою серед дорослих і дітей користувались технічні розробки та розумні машини-роботи, представлені Малою академією наук України. Варто згадати вихованців Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які підготували та продемонстрували понад тридцять дослідів. Студенти Луцького національного технічного університету демонстрували розробки у різних наукових і промислових галузях. На свято науки завітали й працівники обласного центру зайнятості та Служби порятунку «101». Перші проводили комп'ютерне діагностування професійної спрямованості, другі - демонстрували пожежно-рятувальну техніку та навчали всіх охочих надавати першу допомогу потерпілим у надзвичайних ситуаціях.
Активно долучився до участі у «Науковому пікніку» Луцький базовий медичний коледж. Студенти та викладачі коледжу вимірювали тиск та пульс жителям міста, навчали накладати пов’язки, джгути та шини, пригощали всіх охочих фіточаями для серця і шлунку, для підвищення імунітету, від перевтоми.
Слід відзначити роботу Остап’юк Л.Г., керівника кардіологічного гуртка, яка зі своїми студентами вимірювала артеріальний тиск і пульс мешканцям міста. Викладач фармакоглозії Радько Л.В. з гуртківцями підготувала різноманітні трав’яні чаї. Ці корисні і смачні напої скуштували понад 500 людей. Поряд з роботою фармакогностичного та кардіологічного гуртків, презентувалась робота хірургічного гуртка, керівником якого є Держай В.А. Він зі своїми студентами проводив майстер-клас з накладання пов’язок, джгутів та шин. Досвідчений хірург Кухарук Ф.О. надавав практичні поради, консультації мешканцям міста.
Найактивнішими учасниками «Наукового пікніка» були студенти коледжу: Галян Юлія, Радько Тетяна, Геналюк Аліна, Бондар Тетяна, Піскун Оксана, Гіренко Максим, Крупнік Ірина, Ленартович Олеся, Литвинюк Вікторія, Масляний Едгар, Оліх Богдан, Ступінь Владислав.
Участь у цьому проекті дала можливість юним науковцям застосувати свої знання і вміння на практиці та поділитися ними з усіма охочими.