17 жовтня на базі навчально-методичного центру федерації профспілок Волинської області відбулися медично-волонтерські навчання з метою відпрацювання взаємодії служб, відомств та координації дій з надання першої медичної та екстреної допомоги у випадку масового ураження людей під час терористичних актів.
У навчаннях взяли участь представники влади, управління охорони здоров’я, Луцького міськвідділу УМВС, відділу ДАІ УМВС, управління ДСНС в області, обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, міської організації Товариства Червоного Хреста, Луцького базового медичного коледжу.
За тактичним задумом, терористи підірвали готель «Профспілковий». У наслідок даної умовної надзвичайної ситуації постраждало близько 20 осіб, що знаходились безпосередньо в приміщенні. У ролі постраждалих були спеціально підготовлені студенти медичного коледжу. Вони імітували різного ступеня важкості та характеру травми (опіки, переломи, кровотечі, стресові ситуації). До прибуття спеціалізованих підрозділів, волонтери надали першу допомогу травмованим.
За лічені хвилини на місце події прибули працівники МНС та медслужб міста Луцька. Рятувальники, обстеживши постраждалих, винесли їх з приміщення на подвір’я, де розгорнулися так звані сортувальні пункти. За допомогою брезенту утворили чотири зони: зелену, жовту, червону та чорну. У зелену зону скеровували потерпілих із легкими ураженнями, у жовту – із травмами середньої тяжкості, у червону – з важкими травмами, чорна ж зона призначена для постраждалих, котрі не вижили. Таке сортування потрібне для того, аби найперше надавати допомогу тим, хто потребує її найбільше. Після надання кваліфікованої долікарська допомога та консультації психологів, всіх потерпілих госпіталізували до медичних закладів.
На закінчення навчань відбувся майстер-клас щодо надання першої медичної допомоги під час різних видів ураження. Лікарі та волонтери Червоного Хреста демонстрували присутнім, як проводити штучне дихання, непрямий масаж серця тощо.
Таким чином, студенти коледжу отримали необхідний досвід і у разі потреби будуть готові надати необхідну медичну допомогу та можливо врятувати чиєсь життя.
У даних навчаннях взяли участь випускні групи Луцького базового медичного коледжу. Найбільш активними були такі студенти:
Ткач Р., Навроцький В., Трачевський Д., Шавула О., Ригіц Н., Пальоха К., Малімон С., Бусел О., Ілясов А., Радчук О., Якимчук Н., Галапац Н., Пушкарський О., Загоруйко К., Демидюк О., Павлосюк М., Кльоц Ю., Бродюк О.